Analytics - limit 25 účtů na uživatele a jak jej obejít

  • Napsal uživatel Pepececka.cz dne in category Analytics.

Pokud v Analytics obsluhujete více účtů, pravděpodobně jste již zjistili, že v základu je jejich počet omezen na 25 na jednoho uživatele (emailovou adresu). Poté Vám tlačítko “Přidat účet zmizí”.

Nezoufejte, toto omezení lze poměrně snadno obejít. Služba Analytics Vás totiž sice při dosažení limitu nenechá nový účet přímo vytvořit, pokud Vás ale někdo jiný do přizve do dalšího účtu, počet obsluhovaných účtů se již nekontroluje.

Tušíte správně. Budete potřebovat jednu dočasnou adresu, kterou účet založíte, poté svou původní adresu pozvete do účtu a je to. Pro větší názornost si pojďme postup rozepsat krok za krokem.

Výchozí situace: Řekněme, že naše účty spravujeme například skrze adresu analytics@pepececka.cz a již jsme dosáhli limitu 25 účtů. Protože ale chceme mít všechny klientské účty pod jednou střechou, není pro nás dobrým řešením spravovat je přes další adresu. Pokud bychom totiž měli 100 klientů, pak bychom pro ně museli mít 4 správcvoské adresy po 25 účtech a čert ví, jak by správce dohledával, pod kterou adresou se má přihlásit, aby našel zrovna ten klientský účet, který hledá.

Řešení: Vytvoříme novou - pouze dočasnou - emailovou adresu (záměrně neužívám označení ‘účet’, aby nedošlo k záměně, protože v hierarchii Analytics již taková jednotka existuje), například docasna@pepececka.cz a postupujeme následovně:

  1. Přihlásíme se do dočasné adresy (v našem případě např. docasna@pepececka.cz, nebo Váš nově založený GMail účet)
  2. V záložce “Správce” použijeme klasicky tlačítko “Vytvořit účet” (nad seznamem účtů)
  3. Provedeme všechny kroky nastavení účtu tak, jak jsme zvyklí.
  4. Když je účet vytvořen, přejdeme pod kartou “Správce” do nastavení účtu a zvolíme záložku “Uživatelé” (je potřeba tento krok provádět na úrovni celého účtu)
  5. Přidáme novou uživatelskou adresu. Tušíte správně, tímto uživatelem bude naše stará známá adresa, která již dosáhla limitu 25 účtů (například analytics@pepececka.cz, nebo Váš původní email, který má obsluhovat všechny klienty). Při pozvání se limit počtu účtů nekontroluje, takže přidání adresy proběhne hladce.
  6. Přihlásíme se pod původním emailem, který jsme před chvíli pozvali (např. analytics@pepececka.cz). Máme nyní přístup k 26. účtu!
  7. Abychom se vyvarovali tomu, že i naše dočasná adresa dosáhne limitu, je dobré nyní přejít do seznamu uživatelů (stále přihlášení jako původní adresa) a jednoduše dočasné adrese odebrat přístup (administrítoři se mohou navzájem “vyhazovat”).
  8. Tento postup lze opakovat téměř neomezeně, minimálně do sta účtů.

Přidat komentář

Copyright © 2012 Pepececka.cz | Designed by Free CSS Templates