SEO optimalizace

Je nám jasné, že za reklamu nechcete platit navždy. Bylo by skvělé, kdyby se stránky umisťovaly na předních pozicích ve vyhledávačích, aniž byste za každý klik museli platit, že?

I přesto, že je každý měsíc registrováno přes 10 000 .cz domén a celkový počet českých stránek již dávno překročil milion, pro mnoho lidí je SEO stále černá skříňka. Není se čemu divit. Málokteré odvětví je asi opředeno tolika mýty a pověstmi, jako právě optimalizace pro vyhledávače.
 

Co je to SEO?

SEO (anglická zkratka pro Search Engine Optimization), je série postupů, které pomáhají vyhledávačům, aby lépe rozuměly Vaší stránce. Na oplátku se jí odvděčí lepším umístěním ve výsledcích vyhledávání. Zní to jednoduše, ale je za tím spousta práce.
 

Stejně, jako hubnutí

Optimalizace pro vyhledávače je do určité míry podobná hubnutí. Najdete spoustu nabídek, které Vám slibují rychlou a bezpracnou ztrátu váhy. Spolknete pilulku a druhý den se probudíte o polovinu lehčí.

Už asi tušíte, že takhle to nefunguje. S hubnutím, ani s optimalizací. Pokud chcete svojí stránku dostat na přední pozice spolehlivě a zejména udržitelně, je potřeba věnovat jí péči dlouhodobou a občas vyčerpávající. Úpravou kódu stránky práce zdaleka nekončí. Přesně naopak.

Velkou výhodou optimalizací oproti hubnutí ale je, že jí lze provádět z tepla kanceláře, bez potu a zejména, že jí můžete svěřit někomu jinému.

Nejen že můžete, dokonce byste měli. Všichni si jistě dokážeme svépomocí vyměnit svíčky v autě, ale nikdo z nás to nedělá. Víme proč. Trvalo by nám to dlouho, nevěděli bysme, jestli se práce povedla na 100% a ještě bysme u toho mohli poškodit něco jiného. Když stejnou dobu věnujeme něčemu, co nás baví a v čem jsme dobří, vyděláme zřejmě na výměnu svíček v servisu a ještě kousek k tomu. Bude nás to bavit a nebudeme se bát s autem jezdit.

Optimalizace pro vyhledávače nás baví. Věnujeme se jí do hloubky, děláme jí dlouho a podle výsledků i dobře. Máme zkušenosti. Na mnoha webech jsme se naučili, co funguje a co ne. Známe svoje chyby a poučili jsme se z nich.

Rádi se seznámíme i s Vaším webem. Řekneme Vám, co při jeho správě děláte dobře, co byste dělat neměli a co je naopak potřeba. Budeme k Vám zdravě kritičtí. Možná Vám doporučíme změny, do kterých se Vám nebude chtít. Narozdíl od hubnutí se za Vás ale můžeme postarat o ty méně příjemné části procesu, pokud budete chtít. A vy si zatím můžete jít třeba zaběhat.

Zaujal Vás náš přístup k SEO optimalizaci? Npište nám. Budeme rádi a s radostí se s Vámi nezávazně podíváme na možnosti právě pro Váš web.

Copyright © 2012 Pepececka.cz | Designed by Free CSS Templates